Avertisment

Text probă
apr. 072020
 

”Ce-i inimă? Mi-i foame! Vreau să trăiesc, şi-aş vrea..
Tu, iartă-mă, fecioară — tu, căprioara mea!
Mi-i somn. Ce nalt îi focul! Şi codrul, ce adânc!
Plâng. Ce gândeşte tata? Mănânc şi plâng. Mănânc!”

Nicolae Labiș, ”Moartea căprioarei” (fragment)

Sorry, the comment form is closed at this time.